WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela.

2. Wczoraj ośmioro dzieci z naszej parafii przystąpiło po raz pierwszy do I Komunii Świętej. Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze. W Białym Tygodniu dzieci wraz z rodzicami i bliskimi będą przychodziły na Mszę Świętą i  nabożeństwo majowe na godz. 17.00.

3. Dziękuje rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie Kościoła i ustrojenie kwiatami,  w najbliższą sobotę zapraszam kolejną rodzinę z naszej parafii do posprzątania naszej świątyni.

4. W przyszłą niedzielę, 23 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

5. Zachęcam do czytania i nabywania Gościa Niedzielnego (cena za egzemplarz 6zł).